Marie Smrkovská, DiS.

(44)

Marie vystudovala VOŠ ekonomického zaměření, obor Účetnictví a finance. Už 16 let se v praxi zabývá mzdovým a finančním účetnictvím, personálním poradenstvím, zpracovává daňové agendy drobným živnostníkům a firmám a opravdu se vyzná ve všech předpisech a novelách. Ve volném čase rybaří a včelaří, je aktivní členkou místního Včelařského spolku v Dolních Počernicích a členkou Rybářského svazu.

Svůj vztah k Dolním Počernicím vyjádřila autorstvím FB skupinky „Vivat Dolní Počernice“ a „Rodiče Dolní Počernice“. Svoji vytrvalost v otázkách zdravého rozumu a nebojácnost prokázala v řadě oblastí – např. jako členka občanského sdružení Čisté Dřísy, kde aktivně a úspěšně bojovala proti postavení monstrózního mlýna v úrodné a krásné krajině nedaleko Staré Boleslavi.

Jako maminka dvou dětí by Marie aktuálně nejvíce ocenila, kdyby Dolní Počernice měly krásná, nápaditá a originální hřiště pro děti s pořádnými stinnými stromy, o které by se obec starala a pečovala (aby to nedopadlo jako s motýlím domem, který se nechal shnít a zbořit).

Marie by uvítala možnost docházení dětí na kroužky v rámci školky a školy; zajímá ji hlavně bezpečnost průjezdu a průchodu Dolními Počernicemi a uvítala by revizi opatření na silnicích – šikan, patníků, přejezdů a stínících křoví. Bezpečnosti v obci by, podle Marie, přispělo i zlepšení činnosti městské policie, především navýšení jejích pochůzek a jízd Dolními Počernicemi. Za varovnou a silně negativní považuje situaci kolem protihlukových stěn na Jahodnici – hluková zátěž se namísto snižování skokově zvyšuje, a to především díky chybným opatřením a měřením. Občané žijící na přilehlém kopci Dolních Počernic tak intenzivně vnímají snižující se kvalitu jejich života. Marie se na řešení situaci již teď podílí s FB skupinou „Rodiče Jahodnice“ a „Jahodnice“, ale ví, že účinnější bude jednání z titulu zastupitelky Dolních Počernic.